Vējš: 5m/s

Jaunumi

21 • 12 • 2011

Zvejniekam 3.vieta un Gasūnai 4.vieta FIS sacensībās

Ar labiem panākumiem Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās Itālijā turpina startēt Latvijas izlases kalnu slēpotāji. Soldā milzu slalomā dāmām Lelde Gasūna izcīnīja 4.vietu, bet vīriem Kristaps Zvejnieks iekļuva labāko trijniekā, izcīnot trešo vietu.

Pagājušajā svētdienā Itālijas kalnu kurortā Soldā slaloma disciplīnā vairāk kā 170 dalībnieku vidū Kristaps bija ceturtajā vietā, un no labāko trijnieka viņu šķīra tikai sešas sekundes simtdaļas. Šo otrdien turpat Soldā līdz goda pjedestālam milzu slalomā  nekas vairs nepietrūka, un mūsu sportists izcīnīja trešo vietu, kas viņam bija pirmais goda pjedestāls šajā sezonā un septītais visā karjerā FIS sacensībās. Divu braucienu summā uzvarētājam Rokko Delsantem, kuram tā bija otrā uzvara divās dienās, mūsu sportists zaudēja 0,71 sekundi, bet no otrās vietas ieguvēja Andraza Pogladiča (Slovēnija) atpalika tikai 0,1 sekundi. Kristapam ar slovēni pēc pirmā brauciena bija vienāds laiks un viņi dalīja 2.-3.vietu, bet otrajā braucienā uzrādītais sestais laiks, bet Pogladičam otrais, kopvērtējumā priekšroku deva slovēņu sportistam. Otro reizi sezonā Kristapa Zvejnieka rezultāts deva mazāk par 40 FIS punktiem (37,32).  167 dalībnieku vidū bija arī Kristapa jaunākais brālis Miks Zvejnieks, kas ierindojās 64.vietā, uzvarētājam zaudējot 12 sekundes.

Savukārt mūsu labākā slalomiste Lelde Gasūna Soldā milzu slalomā sasniedza visaugstāko vietu šajā sezonā, 66 dalībnieču vidū izcīnot ceturto vietu un no godalgotā trijnieka divu braucienu summā atpaliekot par divām sekundes desmitdaļām. Pēc pirmā brauciena Lelde bija piektajā vietā, bet, otrajā uzrādot septīto ātrāko laiku, viņai tomēr izdevās pakāpties par vienu vietu augstāk, jo tuvākās konkurentes nobrauca vājāk par mūsu sportisti. Uzvaru izcīnīja poliete Sabīne Majerčika, kas mūsu sportisti apsteidza par 1,90 sekundēm. Divas vietas aiz Gasūnas palika spēcīgā baltkrieviete Marija Škanova, kas pasaules čempionātā ir bijusi labāko trīsdesmitniekā. Sacensībās startēja vēl divas Latvijas pārstāves, kurām pieticīgāki rezultāti. Katrīna Krūmiņa finišēja 25.vietā (+10,07), bet viena no visjaunākajām sacensību dalībniecēm Agnese Āboltiņa (15 gadi), kura pirms nedēļas izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju pirmajās Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs, noslēdza labāko trīsdesmitnieku (+13,34).

G__0800.JPG

G__0758.JPG

13 Komentāri

Apsveicu mūsējos ar labām vietām. Lai tādas un vēl augstākas vietas arī spēcīgākos mačos nākošajā gadā.
Ivars
21 • 12 • 2011 / 10:19
rakstā nav pieminēts, ka faktiski tie ir junioru mači, jo lielākā daļa ir 1993.-1996.g. dzimušie. Bet tik un tā labi.
Solda
21 • 12 • 2011 / 12:07
Ļoti retu reizi, bet arī Diena ir nopublicējusi:
DIENA
21 • 12 • 2011 / 12:17
37FIS punkti!! Vai tad ir kaut kāda nozīme cik veci ir dalībnieki??
To Solda
21 • 12 • 2011 / 16:30
Super! Prieks par savējiem. Lai veicas arī turpmāk!
Mārtiņš
21 • 12 • 2011 / 17:22
Par Kristapu un Leldi šodien Latvijas radio ziņās plkst. 16.30 (no 1:31 līdz 2:05).

Ivars Bācis
21 • 12 • 2011 / 17:29
Malači!!! Lai veicas arī turpmāk! Apsveikumi gan Kristapam gan Leldei, gan arī viņu vecākiem!!! Arī Miks malacis!
dzeksons
21 • 12 • 2011 / 20:05
Arī Latvijas radio vakara sporta ziņu plkst. 22.05 (ziņu sākuma daļā) bija ļoti izsmeļoša informācija.
Ivars Bācis
21 • 12 • 2011 / 22:08
redz ko dod godalgota vieta, kaut arī ne tā augstākā līmeņa sacensība. Mediji ņem pretī viņiem sūtīto informāciju. Varbūt pienāks laiki, ka mēs būsim tādā līmenī, ka mediji paši sāks interesēties, kā tas ir sporta spēlēs, piemēram.

22 • 12 • 2011 / 11:27