Temp.: 3°C
Vējš: 5m/s

26 • 02 • 2016

Latvijai medaļa Ziemeļvalstu čempionātā slēpošanā jauniešiem

Lielisku panākumu guvis 17 gadus vecais madonietis Raimo Vīgants, kurš 44 dalībnieku konkurencē izcīnījis bronzas medaļu sprintā brīvajā stilā Igaunijas slēpošanas centrā Otepē notiekošajā Ziemeļvalstu čempionātā slēpošanā. Par uzvarētāju kļuva norvēģis Hākons Asdēls, bet otro vietu izcīnīja soms Verneri Poikonens, kamēr aiz mūsējā slēpotāja palika pārējie norvēģi, somi, kā arī visi zviedri un igauņi.

Piektdien ar sprintu brīvajā stilā pazīstamajā Igaunijas slēpošanas centrā Otepē sākās Ziemeļvalstu čempionāts distanču slēpošanā jauniešiem, kurā piedalījās pamatā 1998./1999.g. dzimušie slēpotāji (pāris arī 2000.g. un jaunāki). Šajās sacensībās, kas notiek katru gadu kādā no četrām valstīm – Somija, Norvēģija, Zviedrija, Igaunija, piedalās trīs distanču slēpošanā spēcīgās Ziemeļvalstis un Baltijas valstis, bet šoreiz papildus konkurenci sastādīja arī pēc pasaules junioru čempionāta un Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu pievienojušies un Eiropā vēl kādu laiciņu uzturošie ASV jaunie slēpotāji.

Raimo Vīgants 1,3km sprintu sāka ar 5.laiku kvalifikācijā, parādot, ka ir reāls pretendents uz fināla sešinieku. Savā ceturtdaļfināla braucienā viņš uzvarēja, bet pirmajā no diviem pusfināla braucieniem bija trešais, ar ko bija pietiekoši, lai tiktu finālā, kur bija mērķis pacīnīties par trijnieku. Šo uzdevumu atviegloja tas, ka kvalifikācijas uzvarētājs un JZOS bronzas medaļas ieguvējs Lauri Mannila no Somijas ceturtdaļfinālā pārkāpa noteikumus un tika ierindots kā pēdējais. Finālā Raimo Vīgants sarūpēja lielisku dāvanu savā Dzimšanas dienā, kas bija ceturtdien, un izcīnīja bronzas medaļu, reabilitējoties par neveiksmīgo JZOS noslēgumu pēdējā startā. Aiz Raimo palika labākais no igauņiem Henri Ross. Fināla sešinieku noslēdza norvēģis un soms, bet labākais no zviedriem Aksels Aflodāls palika 8.vietā.

Pārējie mūsējie, kā jau to varēja gaidīt, bija krietni tālāk nekā Raimo. Meiteņu konkurencē nestartēja šobrīd labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka, kas pasliktināja mūsu slēpotāju cerības uz iekļūšanu trīsdesmitniekā meiteņu konkurencē. Vineta Pētersone 1km sprintā uzrādīja 34.laiku, līdz 30.vietai un ceturtdaļfinālam pietrūkstot 3 sekundēm. Paula Bergfelde no 49 dalībniecēm apsteidza tikai četras par diviem un trim gadiem jaunākās trešā desmita igaunietes šajā grupā. Lai arī Reinim Upenam sanāca pēdējā 44.vieta, tomēr tāds rezultāts ir dēļ tā, ka Reinis kvalifikācijā krita un finiša taisnē salauza nūju. Meitenēm uzvaru svinēja 16 gadus vecā norvēģiete Kristīna Skistada, kura kvalifikācijā otrā laika uzrādītāju pārspēja par gandrīz 8 sekundēm. Skistada šā gada Norvēģijas junioru čempionātā ieguva trešo vietu, cīnoties ar lielu vairumu trīs un divus gadus vecākām konkurentēm. Tā kā Norvēģijai aug kārtējā talantīgā slēpotāja.

Ļoti labi savu darbu paveica arī slēpju serviss.

Ivars Bācis

11 Komentāri

Ļoti gribas uzdot LSS dažus desmitus jautājumu, taču roka neceļas, jo atbildēs būs LIELAIS KLUSUMS!
Paldies vadoņi par jūsu aktivitāti distanču slēpošanas attīstībā. Raksts un foto autore izsaka visu.
HENESY no manis nebūs!
Aigars
27 • 02 • 2016 / 10:31
Pēc pirmā apļa mums mazais zelts un sudrabs!

27 • 02 • 2016 / 11:23
SUPER RAIMO!
labais
27 • 02 • 2016 / 14:26
Kas ta bija slēpju serviss?

27 • 02 • 2016 / 18:41
Lasīju , ka sestdien Smeceres silā notika kamanu suņu mači, kur viens no šova elementiem bija šito kamanu skriešanās ar kādu no d/slēpošanas čempioniem. Interesanti zināt kurš uz to parakstījās, vai tiešām čempions un kā tas beidzās?

28 • 02 • 2016 / 14:44