Temp.: 8°C
Vējš: 4m/s

27 • 01 • 2015

Arī distanču slēpotāji un biatlonisti nostartējuši pirmajā distancē EJOF

Vakar dalību Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā Lihtenšteinā/Austrijā uzsāka mūsu 1997. un 1998.gadā dzimušie jaunieši distanču slēpošanā. Mūsējie labākajiem zaudēja ļoti daudz, kā jau to varēja gaidīt, ierindojās beigu galā. Labāko rezultātu uzrādīja komandas līderis un karognesējs Ralfs Eiduks, kurš 10km distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu nopelnīja 229 FIS punktus, uzvarētājam zaudējot gandrīz piecas ar pusi minūtes un 85 dalībnieku vidū ierindojoties 73.vietā.

Pirmā no trim individuālajām disciplīnām bija vidējā distance klasiskajā stilā ar intervālu startu, kur puišiem bija jāveic 10km (4x2,5km), bet meitenēm 7,5km (3x2,5km). 2,5km aplī ar augstuma starpību 30m maksimālais kāpums bija 93m. Labākais rezultāts no mūsējiem tika gaidīts no Ralfa Eiduka, kurš arī bija labākais, tomēr par labu startu to nevarētu nosaukt, ko esot atzinis arī viņa treneris un tēvs Ingus Eiduks. No sava dēla un audzēkņa esot gaidīts vairāk. Ralfs distanci veica samērā vienmērīgi un, uzrādot laiku 32:32,9, uzvarētājam zaudēja 5:24. Šoreiz divas reizes vairāk (1:40) zaudēts lietuvietim Deividam Kļisevičusam, kuram 57.vieta un kurš Ralfu pirms divām nedēļām Priekuļos šajā pašā distancē apsteidza par 46 sekundēm. Savukārt, labākais no lietuviešiem Rokas Vaiktus ieņēma 53.vietu (+3:25), bet visaugstākās vietas no baltiešiem plūca igauņi, Ērikam Rabakukam iekļšutot trīsdesmitniekā un iegūstot 27.vietu (+2:03), bet Martinam Lutsam 42.veita (+2:41).  Dzintara Daļecka un Ojāra Vanaga mikromačā distances otrajā pusē vairāk spēka bija palicis Dzintaram, kurš Ojāru apsteidza par 41 sekundi, ierindojoties 2 vietas augstāk un ieņemot 82.vietu.

Dubultuzvara Norvēģijai, jo 9 sekundes uzvarētājam Peteram Stakstonam zaudēja viņa tautietis Hermans Meiers, bet bronzu Vācijai nopelnīja Janošs Brugers (+17 s). Visi trīs godalgoto vietu ieguvēji ir spējuši vairākas reizes dažādās FIS sacensībās iegūt no 60-80 FIS punktiem, turklāt uzvarētājs Stakstons to izdarījis Astoņas sekundes līdz pjedestālam pietūka 4.vietas ieguvējam, 16 gadus jaunajam ukrainim un Andrijam Orlikam, kurš bija vienīgais divdesmitniekā iekļuvušais no 1998.g. dzimušajiem.

Meitenēm 7,5km klājās vēl smagāk. No 74 dalībniecēm 2 izstājās, starp kurām diemžēl bija arī Līna Nagle. Karīna Pētersone distanci noslēpoja 32:16,2 un uzvarētājai zaudēja 9:11, ieņemot 68.vietu. Pusminūti lēnāka bija un divas vietas zemāk ierindojās Marija Mičule, kura atlases sacensībās uzvarēja abās distancēs.

Norvēģijai otro uzvaru nodrošināja Marte Johansena, kura pagājušā gadā FIS sacensībās ar nedaudz vecākajām Norvēģijas juniorēm spēja iegūt robežās no 61-76 FIS punktiem. Norvēģietei beigās strauji tuvojās un tikai 4,5 sekundes zaudēja krieviete Lidija Durkina, bet vēl viena bronzu Vācijai atnesa Katerina Zauerbreija.

Līdzīgajā cīņā ar labākās statusu baltiešu vidū igauniete Marijela Pullesa (+3:55) par pusotru sekundi apsteidza lietuvieti Nedu Bukovskiti. Pullesa pagājušajā gadā FIS sacensībās Priekuļos 5km klasikā bija krietni priekšā visām Latvijas pārstāvēm.

Nekas īpaši labāks nebija arī biatlonā, kur lielākā daļā nostartējušajiem piedalās arī Latvijas čempionātos distanču slēpošanā. Meitenēm biatlonā bija jāsacenšas 6km sprintā. 79 dalībnieču konkurencē Krista Razgale, kura divās šaušanas reizēs pieļāva četras kļūdas, ierindojās 67.vietā (+5:21), bet Regīna Rudzīte ar piecām kļūdām bija sekundi lēnāka un finišēja vienu pozīciju zemāk, 68.vietā.Trešā Latvijas dalībniece Keita Annija Sabule pieļāva trīs kļūdas un finiša līniju sasniedza 72.pozīcijā (+6:11). Līdz ar to iedzīšanas sacensībām no Latvijas pārstāvēm neviena nekvalificējās. Puišiem vislabāk no mūsējiem 7,5km distancē 81 dalībnieka vidū klājās Alvim Šķēpam, kurš šaušanā pieļāva trīs kļūdas un finiša līniju sasniedza 54.vietā (+4:31), vienīgais no mūsējiem kvalificējoties iedzīšanas sacensībām trešdien.

9 Komentāri

Kuros gados mūsējiem ir bijuši vislabākie rezultāti šajā festivālā??? Cik no līdera zaudēja? Varbūt kāds zin?

27 • 01 • 2015 / 22:37