Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

28 • 02 • 2012

Ribakovs uzvar Somijā, juniori startē Ziemeļvalstu čempionātā

Pagājušajās brīvdienās Somijā norisinājās viens no „Worldloppet” posmiem garo distanču slēpojumos. Sacensību otrajā dienā 20km slidsolī uzvaru izcīnīja Latvijas slēpotājs Pāvels Ribakovs. Savukārt Ziemeļvalstu čempionātā junioriem visaugstāko rezultātu sasniedza Viesturs Eglītis, kurš sprintā iekļuva ceturtdaļfinālā un izcīnīja 19.vietu, bet 25.vietā bija Arnis Pētersons.

Februāra pēdējās brīvdienās Somijā norisinājās septītais šīs sezonas maratona kausa „Worldloppet” septītais posms „Finlandia Hiihto”. 50km distanci klasiskajā stilā uzvarēja čehs Martins Koukals, bet otrajā dienā 20km distancē slidsolī nepārspēts palika mūsu Pāvels Ribakovs. Jau no distances sākuma Pāvels izvirzījās vadībā un pirmā kilometra beigās jau sāka atrauties no pārējiem konkurentiem, no kuriem neviens nespēja turēt līdzi mūsu slēpotājam. Līderpozīcijās un vientulībā veicis gandrīz visu distanci, Pāvels Ribakovs izcīnīja pārliecinošu uzvaru, 20km distanci noslēpojot 58:51 un par 4:16 apsteidzot otrās vietas ieguvēju Andreju Lukjaņenko no Krievijas un trešās vietas ieguvēju, mājinieku Severi Sārelu, kuri abi vietas noteica sprinta finišā. Kā pastāstīja Pāvels, tad viņš uz konkurentiem nav skatījies un slēpojis pēc sevis izvēlētās taktikas. Viņu neuztrauca, ka būtu par ātru sācis, kad konkurenti jau sākumā sāka palikt aiz muguras. Šobrīd Pāvels ar Arvi Liepiņu atrodas FIS treniņnometnē Somijā, pēc kuras Arvis startēs Pasaules kausa posmā vēsturiskajā Lahti. Tā kā Arvis ir stingri apņēmies piedalīties gan skiatlonā, gan sprintā, tad Pāvelam līdz debijai Pasaules kausā būs jāpagaida.

Tikmēr Mammastē (Igaunija) Latvijas juniori piedalījās Ziemeļvalstu čempionātā. Vislabāk veicās Viesturam Eglītim, kurš, slidsoļa sprinta kvalifikācijā ierindojoties 25. vietā (+13,63 sekundes) no 52 dalībniekiem, iekļuva ceturtdaļfinālā, kur spēja pakāpties uz 19.vietu, jo savā ceturtdaļfināla slēpojumā bija 4.vietā (ātrākie divi gāja tālāk uz pusfinālu). Viesturs apsteidza ne tikai vairākus igauņus, bet arī zviedrus, norvēģus un somus. Kvalifikāciju pārvarēja vēl viens latvietis, Arnis Pētersons, kurš savā braucienā bija piektais, un tā kā kvalifikācijā viņam bija 28.laiks (+14,97), tad beigās tas viņam deva 25.vietu. Indulis Bikše palika 38.vietā (+23,52), bet Jānis Šņoriņš priekšpēdējā vietā (+36,80). Finālā uzvarēja zviedrs Sēderlunds, bet otrā un trešā vieta tika norvēģiem Reistadem un Tefrem. Labākais no igauņiem bija Vērpalu dēls Andreass, kurš ierindojās 11.vietā. Otrajā dienā 10km klasiskajā stilā nevienam no mūsējiem neizdevās iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Šoreiz ātrākais latviešu vidū bija Indulis Bikše, kurš 50 dalībnieku vidū ierinodās 35.vietā, uzrādot laiku 32:13,6 un uzvarētājam Gabrielam Tornam no Zviedrijas zaudējot 3:45. Viesturs Eglītis bija par pusminūti lēnāks nekā Indulis, un tas viņam deva 38.vietu. Šoreiz tikai trešais starp latviešiem bija Pētersons, kuram 42.vieta, bet Indulim zaudēts 1:40. Jānim Šņoriņam 48.vieta, kurš par Arni bija vēl 3 minūtes lēnāks.

Kā jau to varēja paredzēt pēc FIS sacensībām un Latvijas čempionāta Priekuļos, tad meiteņu konkurencē labākā bija madoniete Kitija Auziņa, kura sprintā 48 dalībnieču vidū bija 37.vietā. Kitija uzrādīja laiku 2:26,87 un no kvalifikācijas uzvarētājas atpalika 22,8 sekundes, bet līdz labāko trīsdesmitniekam viņai pietrūka 2,5 sekundes. Plānāk klājās pārējām divām pārstāvēm – Zane Eglīte bija astoņas sekundes lēnāka nekā Kitija un ierindojās 45.vietā, bet Olga Kovaļova vēl deviņas sekundes lēnāka un līdz ar to 48.vietā. Otrajā dienā 5km klasiskajā stilā mūsējo vietas bija gandrīz identiskas. 49 dalībnieču vidū Auziņa ierindojās 39.vietā (+3:23), Eglīte 46.vietā (+4:23), bet Olga Kovaļova 49.vietā (+5:25). Sprintā uzvarēja zviedriete Dālkvista, bet 5km distancē somiete Hanna Varjus. Labākā igauniete sprintā bija Oja Regina, kurai 16.vieta, bet distancē tādu pašu vietu ieguva Kellija Vainlo. Startēja arī vairākas pavisam jaunas igaunietes – 1998.gadā dzimušās, kuras diemžēl mūsējām neizdevās pārspēt.

IMG_1049.JPG
Pāvels Ribakovs

Pāvels uz pjedestāla Lahti. Foto: Ainars Lagzdins

11 Komentāri

Vai tad jaunajai zvaigznei vitamīni beigušies, ka sliktākais no mūsējiem.

28 • 02 • 2012 / 21:39
Bet kāpēc anonīmi? Bail, ka zvaigzne nejauši neaizķer?
Džeki labi cīnās. Tas pat labi, ka vietām mainās. Tādā konkurencē varbūt pat kāds izlauzīsies augstāk
Gundars
28 • 02 • 2012 / 21:57
Cerams ka tas nebija atrakas Latvijas slrpotajas.

28 • 02 • 2012 / 22:44
Lai cik tas skumīgi nebūtu, tomēr jāatzīst, ka tās bija labākās šajā vecumā.....Kitija kaut cik vēl, viņa arī jaunākā no trim, bet ir jāgaida jauna paaudze meitenēm. Tas labi, ka puišiem savstarpējas cīņas. Prieks par Viesturu, šoreiz labākais divu dienu kopsummā. Bet nesaprotu, ko tad sliktu Arnis ir nodarījis kādam vai kādiem, ka uzreiz ir jāpriecājas, ka viņam tik labi neiet?
Sl
29 • 02 • 2012 / 07:50
Arvis nepiedalijas?
Anna
29 • 02 • 2012 / 09:36
Prieks par Pāvelu. Cerams tas dos pašapziņu un vēlmi sasniegt ko vairāk.

Par jauniešiem, domāju ļoti normāla situācija. Gan jau liela daļa domāja ka esam stipri labāki un tapēc nevaram samierināties ar reālo situāciju. Esam tādi kādi esam.
Runājot par Arni, nevar visu sezonu skriet kā zirgs. Paskatīties viņa sniegumu Insbrukā un LČ posmos Vietalvā un Priekuļos - viņš jau pogā ārā dažu labu lielo izlases sportistu. Viens vai divi starti neko nenozīmē, ne labi, ne slikti, būtu jāskatās uz sniegumu sezonā kopumā.
Ja sportisti un, galvenais, treneri izdara no tā secinājums tad ļoti labi, ir vērts un vajag piedalīties.
29 • 02 • 2012 / 10:47