Temp.: 9°C
Vējš: 3m/s

19 • 12 • 2011

Latvijas slēpotāji godam pabeidz Skandināvijas kausu Somijā

Vakar ar slēpojumu brīvajā stilā noslēdzās trīs dienu garais Skandināvijas kausa pirmais posms distanču slēpošanā, kas norisinājās Somijas pilsētiņā Vuokati. No mūsējiem atkal labākie bija Inga Dauškāne un Arvis Liepiņš, kas attiecīgi 10km un 15km distancēs izcīnīja 68. un 78.vietu. Uzvaras svinēja somiete Rita Lisa Roponena un norvēģis Kristians Tetli Renemo.

Svētdien vīriešiem 15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu uz startu izgāja 218 dalībnieki, kuru vidū tāpat kā piektdien bija pieci Latvijas slēpotāji. Kaut arī rezultāti samērā līdzīgi piektdien iespētajam un labākā vieta nav tik augsta, tomēr svētdien, kopumā ņemot, mūsējiem ir veicies nedaudz labāk. Trešo dienu pēc kārtas labākais no latviešiem vīriešu konkurencē bija Arvis Liepiņš, kas, uzrādot laiku 38:57,7 un uzvarētājam zaudējot 3:37, ieguva 78.vietu. Arvis par 0,3 sekundēm apsteidza talantīgo armēņu junioru Sergeju Mikaieļjanu, kurš pirms trim nedēļām Pasaules kausa posmā Kūsamo Arvi 10km distancē slidsolī bija apsteidzis par divām minūtēm. Šoreiz simtniekā tika vēl viens mūsu slēpotājs Pāvels Ribakovs, kurš bija par 49 sekundēm lēnāks nekā Liepiņš un ierindojās 98.vietā, apliecinot, ka pamazām sāk atgūties no vasarā gūtās ceļa traumas. Piecas minūtes uzvarētājam zaudēja Roberts Slotiņš un Jānis Paipals, kuru savstarpējā cīņā tomēr par pussekundi ātrāks bija pieredzējušākais gulbenietis, ierindojoties 119.vietā. par divpadsmit vietām savu prologa rezultātu uzlaboja talsinieks Juris Damškalns, kas uzvarētājam zaudēja 6:38 un ierindojās 162.vietā. Uzvaru izcīnīja 2010.gada Skandināvijas kausa ieguvējs Kristians Tetli Renemo no Norvēģijas, uzrādot laiku 35:20,4 un par 13 sekundēm apsteidzot savu tautieti Niklasu Dīrhaugu. Trešajā vietā otro dienu pēc kārtas finišēja soms Āri Lūsua, kas uzvarētājam zaudēja 29 sekundes. Labākais no igauņiem bija Mortens Priks, kas ierindojās 54.vietā, uzvarētājam zaudējot 2:47, bet Liepiņu apsteidzot par 50 sekundēm.

Dāmām 10km distancē Inga Dauškāne izcīnīja augstāko pozīciju no Latvijas slēpotājiem ne tikai svētdienā, bet no visām trim dienām Vuokati, tiesa, dāmu konkurencē startēja divas reizes mazāk dalībnieču. Distanci veicot 33:54,4 un no uzvarētājas atpaliekot par piecām ar pusi minūtēm, Inga ierindojās 68.vietā. Kaut arī starpība ar uzvarētāju varētu šķist liela, tomēr jāņem vērā, ka pirmo vietu izcīnīja somiete Rita Lisa Roponena, kas ir pasaules klases slēpotāja, kas bieži ir labāko desmitniekā un reizēm arī trijniekā Pasaules kausa posmos (tieši slidsolis ir somietes specifika – aut. piez.), turklāt viņa pat otrajā un trešajā vietā finišējušās norvēģietes Mariju Grenvolu un Britu Nīdālu apsteidza vairāk nekā par minūti – attiecīgi 1:11 un 1:19. Otra Latvijas pārstāve krāslaviete Natālija Kovaļova uzvarētājai zaudēja nepilnas desmit minūtes un 108 startējušo dalībnieču vidū finišēja 101.vietā. Labākā no igaunietēm bija juniore Adēle Arneka, kas palika starp abām Latvijas pārstāvēm, ierindojoties 76.vietā.

Līdz ar to pirmais šīs sezonas Skandināvijas kausa posms ir noslēdzies. Jāņem vērā, ka liela daļa mūsu izlases kandidātu pirms šī posma tikai divas nedēļas bija aizvadījusi uz sniega. Kamēr pie mums pamazām sāk snigt, mūsu izlases kandidāti atgriezīsies Latvijā. Tiks izvērtēts Somijā padarītais, izdarīti secinājumi, lai varētu uzlabot darbu treniņus un arī sacensībās parādīt labāku sniegumu. Vēl četras nedēļas paliek līdz Latvijas čempionātam FIS statusā Priekuļos, kur mūs gaida interesantas cīņas ne tikai pašmāju sportistu vidū, bet arī ar kaimiņiem igauņiem un citu valstu pārstāvjiem. Skandināvijas kauss turpināsies jau nākamā gada  7. un 8.janvārī Hudiksvalā Zviedrijā.

12 Komentāri

labais starts SCAN nodrošinājis Renemo un Dīrhaugam dalību Tour de ski.
Mūsējie tāpat kā iepriekš.
tour de ski
20 • 12 • 2011 / 00:01
Paskat kā kalnieši ņemās. Mums ar jāsaņemās un jāpierāda, ka distančnieki kaut ko var:)
sarauj
21 • 12 • 2011 / 11:56
kalnieši tik pie Pasaules kausa netiek

21 • 12 • 2011 / 13:17
Kas tas par veiksmīgu strartu ka tikai brauc pa beigām, priekškam ir jāsūta cilvēki uz sacensībām ja startē tikai vienā distancē.
Pa dāmām vispār negribas runāt, izmesta nauda.

21 • 12 • 2011 / 16:08
Rezultāti nepārsteidz - viss ir kārtībā - izmaiņas attiecībā uz iepriekšējo (n) gadu fona ir praktiski nulle. Ir jāsaprot, ka LAT 90-110 Fis is standarts. Stagnējam jau kuro gadu, cerams, ka šogad pieejamais finansējums ļaus progresēt un vismaz 70 FIS punktus sasniegt, kaut gan arī OS ļautu cīnīties tikai par top 10-15 no beigām... .
JG
21 • 12 • 2011 / 19:10
Ja šosezon kāds izskries laba līmeņa sacensībās 70 punktus, tad tas tiešām būs labi.

21 • 12 • 2011 / 22:02
nav nereāli

22 • 12 • 2011 / 14:05
Nav jau tā finansējuma.

22 • 12 • 2011 / 15:45
FInansējums ir, bet jāfinansē labākie. Nevis sportisti, kas startē vienā distancē un pa pēdējām vietām.

22 • 12 • 2011 / 15:51
Kuri tad startēja tikai vienā distancē...katrs, izņemot Liepiņu un Ribakovu, startēja 2dienās no 3.

22 • 12 • 2011 / 21:15
Startēja jau visi, bet no tiem visiem trijiem ir jēga braukt un piedalīties sacensībās un tērēt LSS naudu, pārējie un visas pārējās, lai paliek mājās un tad kad LATvijā ir FIS sacensības izskrien vismaz 120 FIS punktus un tad var doties ārpus LV.

23 • 12 • 2011 / 11:06