Vējš: 2m/s

Jaunumi

29 • 01 • 2015

Junioriem pieticīgi rezultāti Eiropas čempionātā

Ar biatlona klasiku juniorēm un junioriem šodien Otepē (Igaunija) sācies Starptautiskās biatlona savienības (IBU) Eiropas atklātais čempionāts biatlonā. Nora Viktorija Osīte ieņēma 50. vietu. Starp junioriem labākais no Latvijas biatlonistiem bija Andrejs Zikovs, kurš ieņēma 54. vietu.

Par Eiropas čempioni biatlona klasikā juniorēm kļuva Viktorija Sļivko (Krievija), kura šaušanā sasniedza 19/20. Otro vietu izcīnīja Austrijas biatloniste Duņa Zdouca, kura šaušanā kļūdījās divas reizes. Zdouca šīs sezonas sākumā debitēja Pasaules kausa izcīņas ietvaros. Jaunās austrietes debija bija veiksmīga – trīs reizes pat izdevies iegūt kopvērtējuma ieskaites punktus (labākas rezultāts – 33. vieta iedzīšanā Esterzundā). Labāko trijnieku noslēdza Jūlija Žuravoka (Ukraina).

Vienīgā Latvijas pārstāve Nora Viktorija Osīte šaušanā kļūdījās astoņas reizes, kas neļāva pakāpties augstāk par 50. vietu.

Uzvaru 15 kilometru klasikā junioriem izcīnīja Aristīds Begū (Francija), kurš šaušanā bija nekļūdīgs. Sudraba godalgu izcīnīja Igaunijas biatlonists Renē Zahna, kurš nopelnīja divas soda minūtes. Bronzas godalga Ukrainas biatlonistam Maksimam Ivko.

Labākais no Latvijas biatlonistiem klasikā bija Andrejs Zikovs, kurš ieņēma 54. vietu (piecas kļūdas šaušanā). Zikovam slēpojumā 65. rezultāts. Distancē ātrāks bija Jānis Šņoriņš (48. laiks slēpojumā), bet astoņas kļūdas šaušanā klasikā deva 56. vietu. Andris Robalds ar 13 kļūdām šaušanā ieņēma 65. vietu.

Rīt Eiropas atklātais čempionāts turpināsies ar 15 kilometru klasiku sievietēm, sacensību sākums plkst. 11:00 pēc Latvijas laika. Startam pieteiktas divas Latvijas biatlonistes - Baiba Bendika un Inga Paškovska. Pēcpusdienā 20 kilometru klasika vīriešiem, sacensību sākums plkst. 14:30. Sacensībām pieteikti četri Latvijas biatlonisti - Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Daumants Lūsa un Toms Praulītis. Rastorgujevs ir saaukstējies (paaugstināta temperatūra un sāp kakls), tāpēc par viņa dalību rītdienas sacensībās vēl tiks lemts.

Avots: SPORTACENTRS.COM